Поврзи се

Македонија

Власта и опозицијата досега на лидерската средба потврдиле само дека СЈО е мртва институција

Извори на ТВ21 од лидерската средба говорат дека засега постигнат е договор помеѓу власта и опозицијата дека Специјалното јавно обвинителство е мртва институција.

Разговорите зад затворена врата трааат повеќе од два часа, а главна тема на разговор е законот за СЈО.

Светлана Унковска ја следи лидерската среба и известува во живо во вестите во 23.00 на албански јазик и 23.15 на македонски јазик.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com