Поврзи се

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Најважната антикризна мерка на Владата е Венко Филипче да си поднесе оставка

Published

on

ВМРО-ДПМНЕ по најновата рекордна бројка на новозаразени од коронавирус, уште еднаш побара од Венко Филипче да си поднесе оставка. Тие сметаат дека тоа би било најдобрата антикризна мерка што Владата може да ја донесе.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Најважната антикризна мерка што може Владата да ја донесе е Венко
Филипче да си даде оставка. На Венко Филипче бројката од 535 новозаболени не му алармира дека треба да си поднесе оставка.

За Филипче ова не е ништо, вели секаде и во регионот и пошироко било исто. Филипче заборави дека сите како во регионот, така и во Европа по првиот бран некаде во мај се вратија во функција градинки, училишта, а кај нас се доцнеше.

Како да се чекаше есенскиот бран за да почнат да работат градинки, училишта. За Филипче и по оваа драконска бројка сепак му е рано за мерки, освен постоечките, следната недела ќе се разговарало за законски измени за маска на отворено и слично.

Знае ли Филипче што може да се случи за една недела ако секој ден има огромно зголемување на бројката на новозаразени во едно деноноќие.

Македонија прва во регионот по заболени и мртви. Филипче поради својата неспособност носи на душа 815 починати лица. Филипче, оставка веднаш!“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Македонија

Митрески: Пратениците од СДСМ ги почитуваат протоколите пропишани од Комисијата за здравство

4NEWS.mk

Приведен крадец од Тетово, расчистени 15-тина тешки кражби

Македонија

Средба Битиќи-Дукс: Економската соработка се развива во позитивна насока, да се искористат унгарските искуства за пристапувањето кон ЕУ

4NEWS.mk

Задолжителна самоизолација до добивање резултат од ковид тест

Македонија

287 санкционирани возачи во Скопје

4NEWS.mk

Забележани првите два случаи на Маршалските острови

Македонија

Ако Европејците би избирале претседател на САД, за Трамп би гласале само 17 проценти

4NEWS.mk

Рекордни 870 случаи на Ковид-19 и нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Македонија

Учење англиски со карти со ликовите на Трамп и Бајден

Македонија

Собранието ја почна расправата за Законот за заштита од заразни болести

Македонија

Марковски: Една маска која беше 2 денари, сега се продава за 60 денари

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

Македонија

Марковски: Шведска со денови има 0 заразени – следна сезона нема да имаат проблеми, си ја зачуваа и економијата

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

4NEWS.mk

Левица бара декларација за односите со Бугарија и укинување на мешовитата комисија

Македонија

Јани Макрадули ќе биде нов директор на Македонска пошта?!

4NEWS.mk

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски го враќа орденот на Каракачанов

Македонија

Заев не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com