Поврзи се

Македонија

Во СДСМ отворена книга на жалост за Трајче Нешковски

Published

on

Во седиштето на СДСМ, денеска е отворена книга на жалост, по повод прераната смрт на доктор Трајче Нешковски, кој вчера почина по сообраќајна незгода на „Рузвелтова“ во Скопје, откако му се слошило, па со автомобилот удрил во дрво.

-Текстот продолжува по рекламата-

„По повод прераната и ненадејна смрт на нашиот најдраг другар Трајче Нешковски, во седиштето на СДСМ во Скопје отворена е книга на жалост. Во книгата на жалост, во овие 3 дена ќе можат своето сочувство да го изразат сите оние кои сакаат да се простат од нашиот пријател, другар и сопартиец.“, велат од СДСМ.

По повод прераната и ненадејна смрт на нашиот најдраг другар Трајче Нешковски, во седиштето на СДСМ во Скопје отворена е…

Posted by СДММ – Социјалдемократска Младина на Македонија on Thursday, October 15, 2020

.

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Македонија

Марковски: Една маска која беше 2 денари, сега се продава за 60 денари

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

4NEWS.mk

Првичните анализи готови – Имало ли коронавирус во Македонија и пред 26 февруари?

Македонија

Марковски: Шведска со денови има 0 заразени – следна сезона нема да имаат проблеми, си ја зачуваа и економијата

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

4NEWS.mk

Левица бара декларација за односите со Бугарија и укинување на мешовитата комисија

Македонија

Заев не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com