Поврзи се

Македонија

Во Велес четири нови случаи со КОВИД-19, еден починат

Published

on

Во изминатите 24 часа ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес регистрирале четири нови случаи на заразени со КОВИД-19, а еден починат, кој е тринаесетта жртва од реонот на Велес и Велешко.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во овој регион денеска има 39 активни на вирусот.

На Инфективното одделение при велешката Општа болница, како што информира за МИА портпаролот д-р Весна Неделковска Николова има 15 пациенти, од кои 14 се потврдени и еден пациент чека резултати од тест. Од нив четири пациенти се на кислородна поддршка.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија