Поврзи се

Македонија

Заев до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Знам дека е тешко да се помирите дека ќе бидете во опозиција уште четири години

Published

on

На говорот на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ, кој го нарече Зоран Заев „топ-шоп премиер“ и ги критикуваше предлозите за новите министри, и притоа удирајќи по говорницата, одговори Зоран Заев.

-Текстот продолжува по рекламата-

Тој рече дека ваквите реакции од пратениците од ВМРО-ДПМНЕ следуваат поради тоа што не можат да се помират со фактот дека ќе бидат опозиција и во следните четири години.

„ Нема повеќе пари од ЈСП, го нема ниту Орце Камчев да ви дава пари. Знам дека е тешко да се помирите дека останувате во опозиција уште четири години. Имате право на фрустрации и лични комплекси. Секој ден по некој од партијата ви бара одговорност за изборниот пораз. Ама ќе мора да се помирите дека ние победивме“, рече Заев.

Loading...

Јанушев ја обвини Радмила Шеќеринска дека дозволила целата Армија да се зарази со коронавирус, за Венко Филипче рече дека сите тендери му биле скандалозни, за Љупчо Николовски дека го упропастил земјоделството, па се повлекол.

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Регионалната енергетска соработка во фокусот на посетата на вицепремиерите Битиќи и Николовски и министерот Бектеши на Солун

4NEWS.mk

Партиите со спротивни оценки за новиот пакет мерки

Македонија

Средства за дезинфекција со поминат рок – Директорот Стојанов: „Не ги користевме“

4NEWS.mk

Тема на ден со доктор Каменов: Имунитет или рестрикции – како да се заштитиме од корона?

Македонија

Во Кичево само едно основно училиште со дозвола за настава со физичко присуство до деветто одделение

4NEWS.mk

Утре пресуда за Миле Јанакиевски за случајот „насилство во Центар“

Македонија

Бошњаците го слават 28-ми септември – нераскинлив дел од мултиетничка Македонија

4NEWS.mk

Ќе има ли К-15 оваа година – кој се ќе може да не исплати?

Македонија

Се дискутира за отворање на границите – Хасани: Наскоро на кафе во Приштина без ПЦР тест

4NEWS.mk

Како ќе се обезбедат стотици милиони евра за 4-от пакет антикризни мерки?

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com