Поврзи се

Македонија

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

Published

on

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната трибина во Охрид посочи дека пред да ги решат сите крупни прашања во државава, му понудил заедничка Влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Му понудив на Мицкоски заедничка Влада пред да ги решиме сите овие крупни прашања, не само заради Преспанскиот договор заедно да го потпишеме. НАТО членството заедно да го оствариме, поглавјата заедно во ЕУ да ги отвориме, затоа што и на мене, и на него ни кажува нашиот народ „дај бе застанете еднаш заедно, застанете бе заедно за државата“, понудив пола од министерствата, за премиер да се договориме, се, не немаа став, бегаа од одговорност затоа што со векови наназад кога ќе погледнете која е таа генетска нишка, иста е и сега – гола политика, борба за пари, власт моќ никогаш одлуки и немања на ставови тоа е истото тоа ВМРО-ДПМНЕ и затоа ќе бидат опозиција“, порача Заев.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија