Поврзи се

Свет

„Жолтите елеци“ во Париз повторно на улица, еден од демонстрантите остана без рака (ВИДЕО)

На еден демонтрант на протестите во Париз му било разнесено дел од раката со граната за време на денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата. Пожарникарите итно го префрлиле во болница.

Француската полиција фрлила солзавец меѓу демонстрантите откако избувнаа судири на градските улици во тринаесеттата недела демонстрации.

На вознемирувачките снимки се гледа како полицијата физички ги напаѓа демонстрантите.


Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com