12.12. Е НАЈМОЌНИОТ ДЕН ВО ГОДИНАТА: Денеска сите желби се остваруваат, но само ако го направите ОВА!

Во нумерологијата и духовноста, нумеричките низи се гледаат како ангелски броеви, односно низа броеви што ви носат моќни пораки од Универзумот.

12.12. се смета за најмоќниот ден во годината, се отвора порталот број 12, а оваа серија на бројки ја носи потребната енергија за позитивна трансформација, како на сопственото битие, така и на односите со другите, пишува Lovesensa.

Оваа нумеролошка низа ќе му донесе на секој од нас одредена моќна порака за универзумот. На пример, ако сте на погрешен пат, ќе се појави чувство кое ќе ве поттикне да се вратите на раскрсницата на животот и да изберете добар пат за себе. Или, ќе станете свесни за вашите грешки од минатото и ќе знаете кои аспекти од вашиот живот треба да се променат за да станете најдобрата верзија од себе.

12 е моќен број во нумерологијата кој симболизира позитивни промени, но тие се јасни, лесни и директни. Тоа значи крај на еден циклус и отворање на нови врати на животот во кои ќе можете да се соочите со предизвиците и да најдете повеќе надеж за годината што доаѓа.

Единицата претставува нов почеток и лидерски способности, а двојката е бројот на рамнотежа и хармонија. Кога ќе се спојат, тие даваат моќна низа и силна енергија што поттикнува самореализација.

Исто така, оваа серија нè поттикнува да градиме подобри односи и односи со блиски луѓе, да простиме и да обновиме некои стари пријателства во љубовта. Тоа нè поттикнува да се поврземе со сопственото битие, да ги читаме кодовите на сопствената душа и да откриеме што е тоа што повеќе не ни треба и што не саботира. Ваквата енергија вреди да се ослободи, и да се прифати и да се прифати новата космичка моќ на промени што доаѓа кај нас.

Денес е важно да започнете нешто ново, нешто што долго време сакате да го направите. Се што започнува денес има шанса да биде голем успех.

12.12. Испраќајте само позитивни мисли до универзумот.

Во овие денови вежбајте оптимизам и имагинација и не заборавајте дека најголемите чуда се случуваат кога најмалку ги очекуваме!

Поврзани вести

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.