23-годишна позната пејачка загина во сообраќајна несреќа

Бројни пријатели и фанови се збогуваат од пејачката Емани Џоnонсон на социјалните мрежи. Американските медиуми пренесуваат дека таа починала на 23 -годишна возраст во сообраќајна несреќа.

Колегите ја оплакуваат пејачката, а специјална порака посвети нејзиниот добар пријател, раперот Бед Баби.

„Не знам ни што да кажам … Ова не изгледа реално. Поминав скоро секој ден со тебе. Ме научи многу. Вие сте моја инспирација за многу работи (коса, нокти, стил и сл.), Мојата постара сестра, па ќе ми недостигаш“ – напиша тој.

Емани Џонсон минатата година го издаде својот деби -албум наречен „Црвената боја“. Засега не се познати деталите за несреќата.