25 лица загинаа: Страшна експлозија во зграда во Истанбул

Дваесет и пет лица загинаа, а неколку се повредени по пожар во ноќен клуб во Истанбул.

Според информациите на турските медиуми, пожарот избувнал во ноќен клуб во приземјето на станбена зграда од 16 ката, кое се реновирало.

Според „Хуриет“, до бината во дискотеката дошло до експлозија.

Откако итната помош го примила повикот, на местото на несреќата пристигнале пожарникари, медицински екипи и полиција.

Пожарникарите го изгаснале пожарот со помош на 31 возило и 86 лица.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното