Поврзи се

Интима

6 нешта кои ниту една жена не смее да ги промени поради маж

Published

on

Љубовта е сила која влијае силно врз човекот, но тоа не значи дека треба да ѝ дозволите да ви го одредува секој ваш чекор. Многу е важно да се грижите за другите, но не по цена на вашата сопствена среќа. Па, доколку сакате да имате среќен и исполнет живот, тогаш погледнете ги следниве неколку нешта кои никогаш не би требало да ги промените за маж, дури и да е последниот на светот.

1. Не се откажувајте од вашите соништа
Ако отсекогаш сте сакале да бидете професорка, немојте да му дозволите да ве премисли од оваа желба. Не му дозволувајте да ве доведе до ситуација да треба да одбирате помеѓу него и вашиот сон. Доколку вашата љубов е доволно силна, сигурно ќе пронајдете решение кое ќе ви одговара подеднакво и на двајцата.

-Текстот продолжува по рекламата-

2. Не го менувајте својот изглед
Само затоа што мажите сакаат да гледаат згодни модели, не значи и дека нивните партнерки треба да изгледаат како нив. Доколку ве тера да се облечете како што нему му се допаѓа или пак, уште полошо, ви предложува пластична операција, тогаш навистина не треба да останете покрај него. Вашето тело е само ваше и вие одлучувате што ќе правите со него, а тој ако навистина ве сака, ќе ве прифати онаква каква што навистина сте.

3. Не ги запоставувајте пријателите
Денес е многу тешко да се најде време за сè што посакувате да направите. Но, кога конечно ќе налетате на малку слободно време, не треба целосно да го посветите на вашиот партнер. Вие исто толку сте им потребни на вашите пријатели и семејство, па распоредете го времето така што никој нема да се почувствува запоставено.

4. Не глумете нешто што не сте
Никогаш немојте да глумите дека сте друга личност. Не глумете дека сте помалку интелигентни или способни само за тој да се чувствува подобро. Верувале или не, мажите всушност сакаат самостојни и независни жени, па доколку се однесувате така сигурни сме дека тој ќе биде горд на вас. Ако ви замерува и се обидува да ве направи нешто помалку одошто сте, тогаш вашето место не е покрај него.

5. Немојте да се изгладнувате
Нема ништо лошо во тоа да сакате да бидете здрави и да изгледате добро. Но, внимавајте на исхраната и вежбајте затоа што вие го сакате тоа, а не за да го задоволите вашиот партнер. Најважно од сè, бидете задоволни со своето тело и почнете добро да се чувствувате во својата кожа бидејќи само на тој начин ќе можете да бидете вистински среќни.

6. Не дозволувајте да ве контролира
Без разлика колку сте заљубени, не смеете да му дозволите да го контролира вашиот живот. Ако сте во сериозна врска, сосема е нормално да носите заеднички одлуки, но не смеете да му дозволите да донесува самостојни одлуки кои се однесуваат на вашиот живот. Тој треба да ве сослуша и може да ве советува, но крајната одлука треба да биде донесена од вас.

Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Бела куќа: САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Македонија

4 милиони евра загуба за 6 месеци – рент-а-кар бизнисот бара помош од државата

4NEWS.mk

Зошто се уште нема одлука за новата школска година и кој ќе ја преземе одговорноста?

Македонија

Локалите узурпираат јавни површини во Кичево – пазарниот инспекторат и ја префрла вината на полицијата

4NEWS.mk

Словачка протера руски дипломати поради шпионажа, Москва враќа со иста мера

Македонија

Заев: Не можеме да кажеме дека имаме договор, разговорите продолжуваат

4NEWS.mk

Средба Заев – Ахмети за формирање парламентарно мнозинство и Влада – договор се уште нема

Македонија

109 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 11942, оздравени 422 пациенти – починатo e 1 лицe

4NEWS.mk

Без договор за нова Влада заврши средбата Заев-Ахмети, разговорите продолжуваат

Македонија

Ахмети ги покани на маса албанските партии – Заев: Ова е притисок од ДУИ за позицијата премиер

Македонија

„СДСМ, ДУИ, Беса и ДПА, завршена работа“ – Лала: Ахмети ќе попушти за премиер Албанец

4NEWS.mk

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

Македонија

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК

Македонија

Учебната година ќе почне на 1-ви септември – Адеми: Владата сака учениците да се вратат во училиште

4NEWS.mk

25 годишник во повеќе наврати силувал 13-годишно девојче

4NEWS.mk

Настава во училиште од 1-ви септември, со поддршка од родителите и наставниот кадар

Македонија

Османи за ТВ21 по состанокот Ахмети – Заев: Официјално се разговара за заедничка коалиција

Македонија

СДСМ вели дека има мнозинство, но со кого?! – Али Ахмети не отстапува од барањето за премиер Албанец

4NEWS.mk

МВР: Пронајдено безживотното тело на 16-годишното момче од Ресен

4NEWS.mk

ДПА влегува во коалиција со СДСМ

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“