Поврзи се

Македонија

7 пријави за физички напад во изминатото деноноќие

Published

on

На 18.01.2020 во 20.45 часот во СВР Битола, З.А.(25) од с.Норово, крушевско, пријавил дека околу 20.30 часот во продажен објект во с.Норово, по претходна расправија, бил физички нападнат од Џ.И. и И.И. од с.Норово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 19.01.2020 во 01.25 часот во СВР Штип, П.И.(24) од с.Црвулево, општина Карбинци, пријавил дека на 18.01.2020 околу 23.30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Иво Лола Рибар“, бил физички нападнат од неговиот брат С.И. и уште четири лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

-Текстот продолжува по рекламата-

На 18.01.2020 во 23.40 часот во СВР Охрид, С.И.(25) од Охрид пријавил дека околу 23.30 часот на ул„Св. Климент Охридски“ бил физички нападнат од Н.Б. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.01.2020 во 12.10 часот во СВР Скопје, Д.Ц.(22) од н.Илинден, Скопје пријавил дека околу 00.30 часот во угостителски објект на ул.„9“ во н.Илинден бил физички нападнат од Г.Б., С.М. и С.В. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 19.01.2020 во 03.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул.„Димитрија Чуповски“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.С.(30) и Б.Н.(23), и двајцата од Скопје, кои биле во алкохолизирана состојба. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.4, 6 и 11 од ЗППЈРМ.

На 19.01.2020 во 02.50 часот во СВР Тетово, Е.В.Р. од с.Брвеница, тетовско, пријавила дека на 18.01.2020 околу 23.00 часот во с.Брвеница, по претходна расправија, била физички нападната од Љ.В. од с.Челопек, тетовско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.01.2020 во 13.00 часот во СВР Битола, Н.Н.(63) од Битола, пријавил дека при извршување на работни задачи како ловочувар на ловиште во с.Совиќ, по претходна расправија, бил физички нападнат од Ѓ.К.(59) и А.К.(29), и двајцата од с.Гермијан, битолско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com