Поврзи се

Македонија

Ахмети: Зоран Заев нема да биде премиер, бидејќи новиот премиер ќе биде Насер Зибери!

Published

on

Заев нема да биде идниот премиер, бидејќи тоа ќе биде Насер Зибери, рече Али Ахмети – лидерот на ДУИ во „Изборни дебати“ на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Сега сигурно дека и тука, јас не можам да кажам дека г-динот Заев ќе биде премиер, бидејќи јас имам кандидат за премиер Албанец. Како можам јас да излезам и да кажам дека г-динот Заев ќе биде идниот премиер. Идниот премиер ќе биде, Насер Зибери, бидејќи е неспорно и легитимно право, ние да се натпреваруваме за врвот на државата. Многу ми е жал што оваа кандидатура, оваа идеја, ги загрижи и ги стави во толку голема паника…“, изјави Али Ахмети за ТВ21 во „Изборни дебати“.

https://business.facebook.com/673190229477851/videos/1117100758683614/

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

„СДСМ, ДУИ, Беса и ДПА, завршена работа“ – Лала: Ахмети ќе попушти за премиер Албанец

Македонија

Алтернатива бара ДУИ да оди во опозиција – ако сите албански партии влезат во власта, Беса ќе оди во опозиција?!

4NEWS.mk

СДСМ и ДУИ заглавија на премиерската позиција, ВМРО-ДПМНЕ работи на обезбедување мнозинство

Македонија

Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК

4NEWS.mk

Рудар од Танзанија стана милијардер преку ноќ

Македонија

Учебната година ќе почне на 1-ви септември – Адеми: Владата сака учениците да се вратат во училиште

4NEWS.mk

Настава во училиште од 1-ви септември, со поддршка од родителите и наставниот кадар

4NEWS.mk

Утре Комисијата за заразни болести и МОН ќе прецизираат за учебната година

4NEWS.mk

25 годишник во повеќе наврати силувал 13-годишно девојче

4NEWS.mk

Клековски гостин во вестите: Која коалиција е најизвесна и под кои услови?

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“