Свет
25,483,022
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12

Балканот не памети ваква трагедија: Ден на жалост во БиХ по смртта на осумте тинејџери

Во БиХ денеска е Ден на жалост откако вчера беа пронајдени починати осум тинејџери кои дочекот на Новата 2021 година го прославувале во викендичка во селото Трибистово, Посушје.

Западнохерцеговачкиот кантон прогласи тридневна жалост.

loading...

Тинејџерите, сите на возраст од 19 години, најверојатно починале како последица од гушење со плин кој го користеле за да се греат. Нивните тела ги пронашле соседите откако утрината тропале на вратата за да ги проверат бидејќи со часови никој не излегол од викендичката. Откако никој не им отворил, го скршиле едниот прозорец и влегле, тогаш би виделе безживотните тела.

Резултатите од обдукцијата се уште се чекаат, а жителите за Посушје палат свеќи за трагично загинатите деца.

НАШ ПРЕДЛОГ

Полицијата казни пратеник кој додека возел зборувал на мобилен

Полициски службеници од СВР Скопје денеска му врачиле платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на...

Откако Бугарија нè изигра – Вучиќ ќе ни даде 8.000 вакцини

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите откри дека Србија се согласила да помогне со 8000 вакцини од „Фајзер“. „Имам...
Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
47 %
4.1kmh
0 %
Mon
-1 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °