Без струја повеќе делови на Скопје

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Ѓорче Петров, Центар и Студеничани, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 11:00 до 14:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Франце Прешерн“ од број 60 до број 100 во населба Влае, Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улицата „Орце Николов“ (објектите во околината на Агенција за станбен и деловен простор), Општина Центар.

Во периодот од 13:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата 1 во селото Батинци, Општина Студеничани.

Во периодот од 08:25 до 11:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од улиците „Моцартова“, „Тиранска“, „Борис Бојаџиски“, „Бертранд Расел“ и „Пекљане“, Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 08:30 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците од во селото Ново село, улиците 1, 4, 108, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44 и ООУ „Тихомир Милошевски“, Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 09:00 до 11:30 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Караорман“ (од бр. 5 до 25), Општина Центар.

Во периодот од 12:00 до 14:30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Лука Геров“ од број 33 до број 43, Општина Ѓорче Петров.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...