Свет
25,512,993
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 17:12 17:12

Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19.

loading...

Оваа борба ја изгубиле 41 лице:

 • Починале 17 лица од Скопје (82, 80, 69, 55, 55, 60, 69, 81, 64, 84, 78, 55, 80, 31, 98, 80 и 49 години)
 • Починале две лица од Прилеп (56 и 71 години)
 • Починале две лица од Велес (76 и 58 години)
 • Починале три лица од Битола (75, 60 и 77 години)
 • Починале четири лица од Охрид (60, 74, 72 и 66 години)
 • Починал еден пациент од Кавадарци (67 години)
 • Починале четири лица од Гостивар (72, 91, 56 и 54 години)
 • Починале три лица од Струмица (78, 63 и 70 години)
 • Починато едно лице од Радовиш (67 години)
 • Починато едно лице од Кочани (68 години)
 • Починато едно лице од Пробиштип (85 години)
 • Починато едно лице од Валандово (75 години)
 • Починато едно лице од Кичево (66 години)

Од нив еден пациент е починат вон, останатите се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 60.723, бројката на оздравени пациенти е 37.505, на починати е 1.699, а бројот на активни случаи изнесува 21.519.

The post Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година appeared first on TV21.mk.

НАШ ПРЕДЛОГ

Полицијата казни пратеник кој додека возел зборувал на мобилен

Полициски службеници од СВР Скопје денеска му врачиле платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на...

Утре е Богојавление- Водици: Крстот нема да се фрла и нема да ги има масовните собири

На полноќ се отвора небото. Според православниот обичај, во домовите се пуштаат чешмите, за да се освети водата и се означува големиот...

Откако Бугарија нè изигра – Вучиќ ќе ни даде 8.000 вакцини

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите откри дека Србија се согласила да помогне со 8000 вакцини од „Фајзер“. „Имам...
Skopje
clear sky
-2.4 ° C
-2 °
-2.8 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mon
-3 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °