Поврзи се

Забава

Божиќна реклама за која биле потрошени само 50 фунти, го трогна светот (видео)

Published

on

Секоја година големите компании трошат милиони за комплексни и скапи реклами и празнични материјали кои ќе ја зголемат новогодишната и божиќна еуфорија.

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-001.jpg

-Текстот продолжува по рекламата-

Но, рекламата во која биле вложени само 50 фунти за да биде снимена, допира до сржта на секој човек.

 

„Ова е краток филм за човек кој ги брои деновите до Божиќ, за да може да ги продолжи годишните традиции предизвикани од трагичен момент во минатото,“ е краткото објаснување на Phill Beastall, кој се потпишува зад рекламата.

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-01.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-02.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-03.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-04.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-05.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-06.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-07.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-08.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-09.jpg

bozikna-reklama-za-koja-bile-potroseni-samo-50-funti-go-trogna-svetot-video-10.jpg

Приказна од 2ипол минути која ќе ја паметите уште долго:

https://www.facebook.com/philbeastallvideo/videos/500576467097377/

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com