Свет
18,410,195
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21

Брзите тестови за коронавирус стигнаа во Македонија

4.000 брзи тестови стигнаа во Македонија и моментално се наоѓаат во Здравствениот дом, потврдува д-р Караџовски.

Тој потенцира дека истите ќе бидат распределени таму каде што има најголема потреба од правење на брз тест, а тоа се гинеколошко-акушерските одделенија, интернистички, хируршки одделенија.

loading...

До крајот на неделата се очекува во Македонија да пристигне и поголема бројка на брзи тестови.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Вкупно во Скопје се лекуваат 469 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица...

МЗ: Не постои наредба за забрана за видеоснимање и фотографирање

По реакциите во јавноста и нападите кон дел од новинарите од обезбедувањето на болницата „8-ми септември“ со соопштение се јавија од Министерството...

Во Кавадарци вечерва ЕНОРМНО загаден воздух

Според мерните станици за квалитет на воздухот од Министерството за животна средина и просторно планирање вечерва Кавадарци дише енормно загаден воздух, односно измерени се...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °