Автомобили

Регистрациите на нови автомобили во Велика Британија достигнаа рекордно ниски нивоа

Рекордно ниски нивоа достигнаа регистрациите на нови автомобили во Велика Британија. Оваа статистика вчера беше објавена и според неа,...

„Дачија“ ќе го претстави најновиот автомобил со називот „Џогер“

Романскиот автомобилски бренд „Дачија“ на 3-ти септември во живо на Интернет ќе го претстави најновиот автомобил со називот „Џогер“.

Шкода запира со производството на Фабиа Комби

Познатиот чешки автомобилски гигант Шкода наскоро ќе запре со производство на автомобилите Фабиа Комби, објави чешката телевизија, повикувајќи се на раководството на...

Џенерал моторс повлекува над од 70.000 електрични возила од пазарот – еве зошто!

Автомобилскиот гигант „Џенерал Моторс“ на својата официјална веб страница објави дека се повлекуваат над 73 илјади електрични автомобили од серијата „Шевролет Болт“...

Автопилотот на Тесла под истрага поради неколку сообраќајни незгоди и еден починат

Поради 11 сообраќајни незгоди, во кои беа повредени дури 17 лица, а забележан е и еден смртен случај, сега системот „Автопилот“ кој...

Еве како да ја дезинфицирате внатрешноста на автомобилот

Американскиот центар за контрола и превенција на болести објави мерки за правилно дезинфицирање во домаќинството. Но, што е со...

БМВ Икс-7 со нова изменета надворешност

Јапонскиот гигант „Валд“ подготви нов надворешен изглед за „БМВ Икс-7“, а судејќи според објавените фотографии, се чини дека направиле фантастична работа за...

„Мерцедесот“ на Џорџ Харисон продаден за неверојатни 170.000 евра

Возилото марка „Мерцедес-Бенц 600“, што му припаѓал на англискиот музичар, пејач, текстописец, музички и филмски продуцент и гитарист на легендарните „Битлс“ –...

Претставен новиот модификуван „Мерцедес ГЛЕ“

Германската компанија „Брабус“ го претстави новиот модификуван „Мерцедес ГЛЕ“. Се работи за производ заснован на најмоќната верзија на теренскиот...