Поврзи се

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Published

on

Пред крајот и интересна дебата во „КликПлус“ на ТВ21. Трпе Стојановски од „Твоја Партија“ рече дека Договорите со Грција и со Бугарија треба да се почитуваат, и дека тоа ќе донесе иднина. Во разговорот му се вклучи Љупчо Ристевски од „Интегра“ и рече дека тие Договори се нашата глупост.

Претходно Ристевски истакна дека доколку неговата партија формира влада или има силно влијание во владата, во првите 100 дена ќе се залага за враќање на името Македонија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Loading...
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com