Поврзи се

Македонија

Дали Мендух Тачи би се обединил со Зијадин Села?

Published

on

На синоќешното гостување на лидерот на ДПА Мендух Тачи, водителот на ТВ21 го праша дали тој би се обединил со Зијадин Села за доброто на Албанците.

„Нема добро за Албанците од човек кој се вклучен во сите варијанти на криминал“, рече меѓудругото Тачи.

-Текстот продолжува по рекламата-

Целата изјава:

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com