Поврзи се

Македонија

Џафери повика на лидерска средба да се потврдат изборите за 12 април

Published

on

Претседателот на Собранието Талат Џафери, вечерва повика утре лидерите на политичките партии на средба, за да се утврди дали на 12 април ќе се одржат изборите.

Седницата за законот за ЈО е закажана утре во 11 часот, но за расправа се пријавија преку 30 пратеници, повеќемината од ВМРО-ДПМНЕ.

-Текстот продолжува по рекламата-

Вечерва Џафери ја прекина седницата, и ја закажа за утре.

Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ вечерва во „Клик Плус“ истакна дека ќе одат на ново мнозинство и редовни избори ако има опструкција на законите. Дали тоа би значело дека можно е да нема избори на 12 април? Ќе се знае во текот на утрешниот ден.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Таткото на Ангела сведочеше во судот: Ниту јас, ниту сопругата не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко!

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com