Дневен хороскоп за четврток (25.11.2021)

ОВЕН

Работа: Посветете се на вашите обврски и успешно ќе ги реализирате. Може да очекувате да бидете задоволни од вашата работа.

Љубов: На љубовен план ве очекува посериозна криза. Можни се несогласувања.

Здравје: Намален имунитет.


БИК

Работа: Не ризикувајте премногу на работа денес бидејќи може да имате мала загуба.

Љубов: Старата љубов би можела да се врати во вашиот живот. Можно е да ги обновите чувствата од минатото.

Здравје: Грижете се за вашето срце.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате можност да ги покажете сите ваши способности на деловно поле.

Љубов: Ако имате партнер, во таа врска ви се враќаат некои проблеми од минатото, па ви се враќа незадоволството.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РАК

Работа: Бидете подготвени максимално да се посветите на работата. Ќе постигнете позитивни резултати.

Љубов: Заљубени сте и подготвени максимално да и се посветите на саканата личност. Вашата врска станува подобра.

Здравје: Можни се проблеми со срцето.


ЛАВ

Работа: Можеби ќе можете да направите подобрувања кога станува збор за вашиот бизнис. Ќе бидете многу задоволни.

Љубов: Може да очекувате интересни настани со личноста за која се грижите. Ве очекува убав период.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да ве очекуваат нови настани кои ќе ви овозможат финансиски напредок.

Љубов: Ве очекува многу интересен флерт со личност која ви се допаѓа. Подготвени сте за љубовни промени.

Здравје: Мали проблеми со зглобовите.


ВАГА

Работа: Имате многу нови идеи кога е во прашање вашиот бизнис. Ви претстои добар ден за нови одлуки.

Љубов: Може да очекувате да бидете задоволни од новите познанства што ќе ги остварите.

Здравје: Се чувствувате добро во вашата кожа.


ШКОРПИЈА

Работа: Можете да се надевате на позитивни околности во текот на денот. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Ве очекува интересно познанство кое наскоро би можело да ве доведе во сериозна врска.

Здравје: Полни сте со енергија денес!


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе решите некои дилеми кои ве мачат. Деловното поле ви е многу добро претставено.

Љубов:  Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека имате големи шанси да ја освоите. Вие сте среќни поради тоа.

Здравје: Внимавајте на циркулацијата.


ЈАРЕЦ

Работа: Тоа е поволен период за започнување нов бизнис. Подготвени сте да се посветите на подобра заработка.

Љубов: Ве обзема чувството на љубомора. Можно е да имате поголеми проблеми со саканата личност.

Здравје: Можен е зголемен притисок.


ВОДОЛИЈА

Работа: Може да очекувате добар ден кога е во прашање шансата да добиете нова работа. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Ако сте во брак, ќе можете да правите компромиси и да ги решите проблемите со саканата личност.

Здравје: Проблеми со бубрезите.


РИБИ

Работа: Ви претстои напорен ден за работното поле. Можно е многу работи да ве оптоварат и да бидете нерасположени.

Љубов: Доколку сте во љубовна врска, ќе имате многу романтичен ден со саканата личност.

Здравје: Можен е мал пад на имунитетот.

Поврзани вести

Од полноќ нова цена на горивата

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Еуросупер БС-95 ќе се продава по...

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...