Дневен хороскоп за петок (03.12.2021)

ОВЕН

Работа: Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки.

Љубов: Добар ден е ако сте во брак бидејќи може да имате многу убава ситуација со саканата личност во вашиот дом.

Здравје: Внимавајте на исхраната.


БИК

Работа: Не е премногу поволен ден за нови зделки или патувања. Постепено ќе отпуштате некои „кочници“.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност е обоена со емоции. Уживате да бидете со партнер.

Здравје: Добар ден е за здравјето.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашата нервоза не се одразува добро на вашата работа. Сепак, колку и да сте тешки, можете да ги подобрите финансиите.

Љубов: Сигурно се чувствувате блиски со саканата личност и задоволни сте од договорот.

Здравје: Може да имате зголемен апетит.


РАК

Работа: Не е премногу поволен ден за вашето деловно поле, затоа избегнувајте да донесувате премногу важни одлуки.

Љубов: Се обидувате да ги сокриете чувствата, но сè можете да видите по изразот на лицето и погледот.

Здравје: Можна е несвест и слабост.


ЛАВ

Работа: Малку сте загрижени за актуелните случувања, но треба да имате на ум дека среќата ќе се сврти во ваша корист.

Љубов: Се ближи средба со саканата личност, а вие сте многу возбудени поради тоа. Добро се согласувате со Рибите.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е некој од соработниците да ве прави нервозни. Не ја правите најдобрата комуникација во тимот.

Љубов: Не сте сигурни во чувствата и делувате малку нервозно во контактот со саканата личност.

Здравје: Зголемете го внесот на магнезиум


ВАГА

Работа: Ви треба малку време за да одлучите по кој пат да одите. Можни се променливи односи со претпоставените.

Љубов: Го оставивте минатото зад себе и сте среќни поради тоа.

Здравје: Можни се вкочанетост и проблеми со грбот.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да сте фокусирани на некои формалности или судски одлуки кои ги очекувате. Постепено ќе ги постигнувате целите.

Љубов: Можно е погрешно да сте протолкувале некои сигнали на љубовно поле.

Здравје: Избегнувајте внес на алкохол.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Загрижени сте на полето на финансиите бидејќи во претходниот период некои работи не одеа како што планиравте.

Љубов:  Ви се допаѓа една личност која изгледа многу мистериозно и привлечно.

Здравје: Ви треба одмор.


ЈАРЕЦ

Работа: Не сте задоволни од деловниот договор кој ви е понуден и планирате да предложите некои промени.

Љубов: Доколку сте во брак, можни се мали недоразбирања со саканата личност. Добар ден е за нова врска.

Здравје: Вашата кожа е чувствителна.


ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви е лесно да се носите со сите деловни обврски кои ве очекуваат. Ви претстои напорен ден.

Љубов: Можеби ви се допаѓа малку срамежлива и прилично скромна личност.

Здравје: Чувствителен стомак


РИБИ

Работа: Денеска не е препорачливо да ризикувате. Може да ви наштети личност родена во знакот Близнаци.

Љубов: Ве очекува интересен ден за љубовно поле … Ви доаѓаат нови познанства.

Здравје: Спортувајте

Поврзани вести

Сок од морков против висок притисок

Редовното пиење сок од морков го намалува високиот крвен притисок, пренесува „Експерти“. „Сокот од морков помага при висок крвен притисок. Анализата покажува дека го намалува систолниот и дијастолниот крвен притисок,...

За прв пат по 100 години: Мини Маус доби пантолони

Британската дизајнерка Стела Макартни ја облече во панталони Мини, пријателката на Мики Маус, пренесува „Пипл“. Мини Маус се трансформираше по повод 30-годишнината од Дизниленд Париз. Тематскиот парк ќе ја прослави...

Калинка, кајсии, банани – најкорисни плодови за зима

Анастасија Тараско, нутриционист и ендокринолог, во разговор за весникот „Известија“ ги наброја најкорисните зимски плодови. „Да ги земеме предвид оние кои содржат малку калории, многу растителни влакна и се...

Дневен хороскоп за сабота (29.01.2022)

ОВЕН Ќе успеете да го постигнете планираното и ќе бидете задоволни од деловната ситуација денес. Не е добар ден за вас кога се во прашање чувствата, можно е да...

Најважното

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег – во текот на денот облачноста ќе се намалува

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег, а во текот на денот облачноста ќе се намалува....

СЕДНИЦА ВЛАДА: Цените на основните прехранбени производи остануваат замрзнати до 28 февруари; Донесена е Програмата на економски реформи 2022 – 2024 година

Владата на Република Северна Македонија на денешната 8 седница донесе одлука да продолжи важноста на мерката за определување највисоки цени на основните...

1.908 нов случај на ковид-19 – пријавени 26 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 5.834...

Николоски: Заев доби датум за скијање на Шамони, но Македонија не доби датум за старт на преговори

Суштинското прашање е зошто актуелната политичка елита дозволи да ова стане прашање број еден, покрај билатералните односи и во државата? Одговорите можат...

За прв пат во Македонија изведена трансплантација на лигамент од починат донор

На Клиниката за Ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ Скопје, вчера за прв пат беше изведена трансплантација на лигамент од починат донор. Млад 34 годишен пациент со...