Дневен хороскоп за петок (26.11.2021)

ОВЕН

Работа: Поволен ден е да ги остварите вашите амбиции. Може да очекувате судбината да биде на ваша страна.

Љубов: Доколку сте слободни, наскоро доаѓа ново познанство. Задоволни сте со себе и ве очекува љубов!

Здравје: Здравјето е солидно.


БИК

Работа: Доколку планирате да започнете нова деловна соработка, сега би можеле да постигнете некаков договор за оваа тема.

Љубов: Можно е врската со партнерот да ви е во мала криза и сега да не се согласувате најдобро.

Здравје: Проблеми со стомакот.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате тензија во комуникацијата со деловното опкружување кое не ве поддржува.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која е далеку од вас, би можеле да имате проблеми со љубомората.

Здравје: Грижете се за вашето грло.


РАК

Работа: Максимално сте посветени на работата, имате големи планови од кои нема да се откажете.

Љубов: Сакате сигурност со партнерот. Подготвени сте за сериозна врска која може да трае долгорочно.

Здравје: Кај вас е нагласен зголемен апетит.


ЛАВ

Работа: Чувствувате дека околностите на вашата работа не се одлични и дека треба да направите нешто за да ги промените.

Љубов: Се справувате со емоциите, работите на себе и во моментот не се чувствувате подготвени за нова врска.

Здравје: Бидете поумерени со храната.


ДЕВИЦА

Работа: Во текот на овој ден ве очекува период кој може да ви донесе деловни промени.

Љубов: Грижете се за односот со личноста која ви се допаѓа. Понатамошниот тек на настаните зависи од вас.

Здравје: Работете на подобра кондиција.


ВАГА

Работа: Размислувате за промени кога станува збор за работата. Подготвени сте да се активирате кога ќе се преместите на друга работа.

Љубов: Подготвени сте да му се посветите на партнерот. Важно ви е да има хармонија во вашиот брак.

Здравје: Можна е настинка.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да сте успеале да добиете нови деловни позиции кои можат да ви овозможат подобар статус.

Љубов: Љубоморни сте и посесивни, па во врската со саканата личност може да имате многу проблеми.

Здравје: Можни се проблеми со несоница.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате компликации. Сега ви треба многу трпение за работата.

Љубов:  Време е да се соочите со проблемите во врската со саканата личност доколку сакате да го спасите бракот.

Здравје: Ментално сте напнати.


ЈАРЕЦ

Работа: Имате добри идеи кои би можеле да ве доведат до поголем напредок на деловното поле.

Љубов: Многу сте харизматични и не ви е тешко да остварите нови љубовни познанства.

Здравје: Полни сте со позитивна енергија!


ВОДОЛИЈА

Работа: Настојувајте да напредувате на деловното поле. Важно е да бидете свесни за вашите можности.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже колку се грижи за вас. Ве очекува поволен период.

Здравје: Не се чувствувате добро


РИБИ

Работа: Проблемите кои некако се криеле во минатото кога е во прашање вашата работа излегуваат на површина.

Љубов: Саканата личност е посветена на вас. Може да очекувате добар период за вашата врска.

Здравје: Грижете се за хормоните.

Поврзани вести

Британските медиуми го вброија Бихаќ меѓу најубавите градови во Европа

Британскиот магазин Тајм Аут пред крајот на годината и во пресрет на новата туристичка сезона состави листа на најубави европски градови како препорака за патување во текот на 2022 година, а една...

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...