Дневен хороскоп за понеделник (13.12.2021)

ОВЕН

Работа: Сегашната фаза не е поволна за никакви ризици и избрзани коментари. Понекогаш е подобро да молчите отколку да излезете со непромислен коментар.

Љубов: Можно е да се однесувате донекаде несигурно и срамежливо кога стекнувате ново познанство.

Здравје: Посетете го стоматологот.


БИК

Работа: Може да добиете финансиска помош од блиска личност. Не двоумете се да прашате.

Љубов: Немате доволно иницијатива во односот со саканата личност, што не е типично за вас.

Здравје: Проблеми со циркулацијата. Задолжително е да се оди на лекар.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Во вас постои одреден страв од неуспех или промена на работното место. Не сте сигурни во себе и тоа ве прави многу нервозни.

Љубов: Потребна ви е поддршка од саканата личност, но таа изгледа не е свесна за тоа.

Здравје: Подложни сте на вирусни инфекции.


РАК

Работа: Слободно преземете ситни ризици, може да бидете задоволни од епилогот. Не може секогаш да се оди на безбедно. Имате можност да се опуштите максимално.

Љубов: Сакате да ја задоволите вашата сакана личност.

Здравје: Чувствителна област на градите.


ЛАВ

Работа: Може да добиете многу добра деловна понуда. Искористете го тоа!

Љубов: Многу поволен ден за сите оние кои се во брак, се чувствувате пријатно. Еден член од семејството ќе ве израдува со некои информации.

Здравје: Чувствителен мочен меур и уринарен тракт.


ДЕВИЦА

Работа: Исто така, важно е да вратите некои деловни контакти кои сте ги запоставиле.

Љубов: Саканата личност се труди максимално да се прилагоди на вас. Понекогаш не знаете доволно да го цените тоа.

Здравје: Можна настинка. Бидете внимателни, зајакнете го витаминот Ц.


ВАГА

Работа: Задоволни сте од деловната ситуација. И вашите финансии постепено се подобруваат, особено ако соработувате во странство.

Љубов: Емоционалната стабилност е многу далеку од вас во моментов.

Здравје: Покачена телесна температура


ШКОРПИЈА

Работа: Потребен ви е доверлив соработник, некој на кој сигурно ќе се потпрете. Преплавени сте со работа.

Љубов: Можно е саканата личност да имала обврска да замине на пократко патување.

Здравје: Досадно ви е, доста сте исцрпени, изморени.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Тоа што ќе го решите денес ќе значи многу долгорочно во иднина.

Љубов:  Фантазирате за брак, иако сте свесни дека моментално немате партнер со кој тоа да го направите.

Здравје: Проблеми со вртоглавица. Можно е тоа да е последица на промена на притисокот


ЈАРЕЦ

Работа: Денес некој може да се обиде да манипулира со вас за лична корист. Бидете исклучително внимателни.

Љубов: Нема претерано важни настани, но не го тргате погледот од една личност на полето на работа. Откријте дали е слободна.

Здравје: Несоница и нервоза


ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е некои луѓе од работниот колектив да немаат доволно доверба во вас. Размислете дали е тоа заслужено „признание“!

Љубов: Треба да се прилагодите на партнерот и да ги промените навиките доколку сакате врската да трае.

Здравје: Чувствителен нервен систем.


РИБИ

Работа: Забавете малку. Под голем притисок сте и ги терате работите да чекаат.

Љубов: Не бидете недоверливи и ситничари кон саканата личност. Држите некое чудно растојание долго време.

Здравје: Висок крвен притисок.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...