Дневен хороскоп за сабота (23.10.2021)

ОВЕН

Работа: Не сте сигурни дали сте на вистинскиот пат кога е работата во прашање. Тоа ве оптоварува со многу проблеми.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека има целосно искрени чувства кон вас и добри намери.

Здравје: Намалете го внесот на шеќер и масна храна.


БИК

Работа: Конечно ќе можете да ги реализирате плановите на кои долго работевте.

Љубов: Не ве очекуваат поголеми промени на полето на емоциите. Можеби ќе ви треба време да се преиспитате.

Здравје: Склони сте кон воспаление.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Свртете се кон правење нови планови кога е работата во прашање. Пред вас е период кој може да ви донесе компликации.

Љубов: Ако сте слободни, многу брзо ви доаѓа ново познанство. Поволен ден за љубовта.

Здравје: Полни сте со енергија!


РАК

Работа: Многу брзо ве очекуваат нови деловни случувања. Имате поволен период за финансии.

Љубов: Сакате стабилност и подготвени сте да направите важни промени на полето на емоциите во односот со партнерот.

Здравје: Проблеми со мочниот меур.


ЛАВ

Работа: Имате многу добра комуникација со претпоставените. Може да очекувате поддршка за вашите планови.

Љубов: Можно е на љубовен план да не најдете личност која совршено ви одговара.

Здравје: Вашите раце и зглобови се чувствителни.


ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат промени на полето на работа. Тоа многу ве оптоварува и ви треба нечија помош.

Љубов: Можеби немате доволно самодоверба. Потребно ви е време да најдете сигурност во себе.

Здравје: Нагласен е зголемен апетит.


ВАГА

Работа: Може да се надевате на позитивни промени кога станува збор за вашето работно поле денес.

Љубов: Наскоро ве очекува познаник, кој може да ве доведе до позначајна љубовна врска.

Здравје: Склони сте кон гоење, внимавајте на исхраната.


ШКОРПИЈА

Работа: Имате добри идеи кои ќе ви обезбедат сигурност на полето на финансиите и бизнисот.

Љубов: Може да очекувате дека ќе имате можност да планирате важни промени со вашата сакана личност.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Нема да имате премногу обврски. Добар ден е да се посветите на вашето хоби или на други активности покрај работата.

Љубов:  Планирате брак со личност која ќе покаже дека сега не е подготвена за тоа.

Здравје: Се чувствуваш добро.


ЈАРЕЦ

Работа: Ќе имате можност да ја докажете вашата деловна способност. Добро ви оди и многу сте задоволни.

Љубов: Доколку планирате да освоите личност која ви се допаѓа, денес е добар ден за вас.

Здравје: Се чувствувате одлично.


ВОДОЛИЈА

Работа: Судбината ве поддржува. Ќе имате среќа на полето на работата.

Љубов: Доколку сте планирале да го покажете вашиот интерес кон симпатијата, денот е погоден за тоа. Во бракот убав се сложувате со партнерот.

Здравје: Се чувствувате одлично.


РИБИ

Работа: Може да очекувате дека вашите деловни планови ќе се променат, но на некој начин сепак ќе се снајдете.

Љубов: На поле љубов, ќе бидете поврзани со личност што ја знаете од минатото.

Здравје: Водете грижа за вашата тежина

Поврзани вести

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на КОВИД-19:

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...