Дневен хороскоп за среда (20.10.2021)

ОВЕН

Работа: Ве очекува подобрување во областа на заработката. Може да се надевате на пресврти во оваа област.

Љубов: Можеби ќе ви се даде можност за нова врска. Не двоумете се, туку препуштете се на своите чувства.

Здравје: Полни сте со сила и енергија.


БИК

Работа: Ако очекувате да започнете нова деловна соработка, обидете се да бидете доволно одговорни и сериозни.

Љубов: Добар ден е доколку планирате да започнете нова љубовна врска. Пред вас е добра фаза за љубов.

Здравје: Низок притисок.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате многу работа и важно е да бидете посветени на вашите обврски за да бидете успешни во сето ова.

Љубов: Го сакате својот партнер и убаво е кога сте заедно. Уживате во љубовта.

Здравје: Се чувствувате добро во вашата кожа.


РАК

Работа: Денес нема да имате многу работа. Ве очекува фаза во која ќе имате доволно време за одмор.

Љубов: Ве очекува ново познанство што може да доведе до интересна емотивна врска.

Здравје: Важно е да најдете начин да се опуштите.


ЛАВ

Работа: Бидете трпеливи и не реагирајте во афект. Деловната ситуација ќе бара од вас да бидете смирени.

Љубов: Ве очекува поволна фаза за нови емотивни настани. Пред вас е период во кој ќе имате познаник.

Здравје: Одморете се што е можно повеќе.


ДЕВИЦА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на ова поле. Не ве очекуваат поголеми промени или проблеми на ова поле.

Љубов: Се чувствувате убаво покрај саканата личност. Таа ви дава многу внимание и нежност. Ве очекува добар ден.

Здравје: Проблеми со забите.


ВАГА

Работа: Треба да покажете дека сте подготвени да се движите во нова насока кога станува збор за вашата работа.

Љубов: Ви се чини дека нема да можете да ги решите проблемите што ги имавте на љубовно поле.

Здравје: Не се заморувајте премногу.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да добиете шанса да ги покажете своите таленти. Тоа е поволен период за креативна работа.

Љубов: Тоа е поволен ден за промени на полето на љубовта. Подготвени сте за пресврти!

Здравје: Зголемете го внесот на свежо овошје и зеленчук!


СТРЕЛЕЦ

Работа: Промените на деловното поле ви се тешки на почетокот и ви треба време да ги прифатите.

Љубов:  Ситуацијата е поволна за нови познанства. Ве очекува ден во кој ќе го имате почетокот на врската.

Здравје: Проблеми со притисокот.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате поддршка од деловното опкружување. Во принцип, може да имате среќа на ова поле.

Љубов: Ве чека понуда за изборна врска, но вие не сте подготвени за тоа сега.

Здравје: Чувствителни стапала и глуждови.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе можете да ги направите деловните промени што сте ги планирале. Ве очекува поволен период за работа.

Љубов: Можеби не сте сигурни дали и верувате на личноста за која се грижите.

Здравје: Обидете се да вежбате поредовно дома.


РИБИ

Работа: Во текот на денот ќе бидете склони кон некои проблеми и расправии на полето на работата.

Љубов: Подготвени сте да им ги покажете на саканите вашите искрени чувства и да се посветите на стабилизирање на вашата емоционална врска.

Здравје: Се чувствуваш добро.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...