Дневен хороскоп за среда (27.10.2021)

ОВЕН

Работа: Забележувате промени во комуникацијата со соработниците. Може да има тензија на вашето работно место.

Љубов: Влезени сте во фаза на монотонија и ви требаат промени за да бидете задоволни во љубовта.

Здравје: Разговарајте со вашиот лекар за вашето здравје.


БИК

Работа: Пред вас е ден кога ќе имате понуди кои можеби ќе ви бидат интересни на полето на работата.

Љубов: Доколку сте слободни, ве очекува фаза во која многу лесно ќе дојдете до нова можност за љубовна врска.

Здравје: Проблеми со ревматизам.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Прилично сте загрижени за вашата деловна ситуација. Ти се чини дека имаш кочници на секој агол.

Љубов: Уживајте во новите случувања со вашата сакана личност. Пред вас е ден кога ќе бидете среќни во љубовта.

Здравје: Здравјето е солидно.


РАК

Работа: Можно е ситуацијата во вашето поле на работа да е побавна отколку што очекувавте и тоа воопшто да не ви одговара.

Љубов: Саканата личност не покажува доволно нежност во однос на вас.

Здравје: Можни дигестивни проблеми.


ЛАВ

Работа: Обидете се да бидете трпеливи кога е во прашање вашето поле на работа. Потребно е време за да се решат некои работи.

Љубов: Променете го вашиот пристап во комуникацијата со личноста што ја сакате за да ја придобиете.

Здравје: Можни се алергии.


ДЕВИЦА

Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува поволна фаза за промени кои позитивно ќе се одразат на вас.

Љубов: Може да имате некои компликации со личноста за која се грижите.

Здравје: Грижете се за вашето здравје.


ВАГА

Работа: Работете понапорно на вашата концентрација за да избегнете создавање поголеми проблеми на деловното поле.

Љубов: Имате можност да запознаете личност која ќе покаже дека има искрени чувства.

Здравје: Можна е мигрена.


ШКОРПИЈА

Работа: Не преземајте ризици во бизнисот и финансиите денес. Обидете се сега да не влегувате во нови проекти.

Љубов: Се чувствувате некако немоќни да ги промените околностите во кои се наоѓате во вашата емотивна врска.

Здравје: Здравјето е добро.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е денес да имате компликации кога е во прашање вашето деловно поле.

Љубов:  Не ви се допаѓа вашата осаменост и подготвени сте да се свртите кон нови познанства. Сакате промени на полето на љубовта.

Здравје: Можни се проблеми со кожата.


ЈАРЕЦ

Работа: Денеска не би требало да имате никакви проблеми на работното поле. пред вас е сосема позитивна деловна ситуација.

Љубов: Многу сте заљубени во личноста со која сте во врска.

Здравје: Вежбајте дома и останете здрави.


ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува многу добар бизнис кој ќе го искористите за да напредувате во иднина.

Љубов: Се двоумите и не сте сигурни како да се позиционирате во врска со саканата личност која ви изгледа ладно.

Здравје: Во областа на здравството без промени.


РИБИ

Работа: Денес не е добар ден за вас. Може да очекувате некои компликации.

Љубов: Можно е лесно да флертувате со личноста за која се грижите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...