Поврзи се

Македонија

Доко: Пропорционална распределба на буџетот за спречување на иселувањето

Published

on

„Охрид, Струга, Преспа и другите рурални средини кои се во лоша економска ситуација кога зборуваме за Албанците, ќе покажеме на јавноста и на идната влада дека Охрид, и другите населени места имаат потреба за поголема економска моќ и неслучајно и другите градови како Струга, Дебар и Кичево истотака треба да бидат во економскиот дел бидејќи граѓаните имаат потреба за здрава економска основа, бидејќи гледаме дека голем дел од Албанците од овие средини ја напуштат земјата и ова е голема трагедија за овие делови од државата“, истакна носителот на ДПА од петтата изборна единица, Васви Доко во изборната дебата на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Кога сме тука треба да се каже дека мошне важен механизам е пропорционалната поделба на буџетот и несличајно нашиот лидер, Г-динот Мендух Тачи акцентот во неговите политички излагања во оваа кампања го стави во тоа дека треба да има заменик премиер Албанец со право на вето, особено кога се работи за финансиите“, додава Доко.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

Македонија

Заразен оџа, затворени 8 џамии во градот – болницата во Кичево тешко се справува со ковид-19

4NEWS.mk

На Јутјуб објавена нова „бомба“ за Зоран Заев

4NEWS.mk

Ахмети: Го сакаме нашиот дел за кој сме пролеале крв

4NEWS.mk

Чулев: Имаме информации дека криминални структури ќе вршат притисок и поткуп на гласачи

Македонија

Шеќеринска: Гласав за Талат Џафери да биде претседател на Собрание по цена да го изгубиме животот

Македонија

ДИК го усвои протокол за гласање, ако не носите маска и ракавици нема да може да гласате

4NEWS.mk

Вратени Македонци кои се обиделе да влезат во Грција преку Бугарија

Македонија

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

Македонија

ВИДЕО: Обилни врнежи во Битола, градот изгледа како Венеција

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија