ДРАМА ПО ДВАЈЦА ИЗГУБЕНИ: Пожарникарите трагаат по исчезнатите на Сува планина

Во Јелашничка клисура, на Сува планина вечерва се одвивала вистинска драма кога две лица го загубиле патот на непристапен терен!

Околу 19 часот и 40 минути, противпожарната и спасувачката единица од Ниш добила дојава дека на падините на Сува Планина на непристапен терен има две лица, пишува Информер.

– Веднаш интервенирале спасувачите. Прво ги лоцирале затрупаните лица, а потоа дошле кај нив и безбедно ги вратиле на патот – вели добро упатен извор на Информер.

Според него, спасените лица не се повредени.

– Се уште се утврдува како тие луѓе застраниле од патот. Затекнати се на околу 50 метри од патот и не можеле сами да излезат од тој простор – додава тој.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното