Една од најатрактивните жени на сцената: Погледнете како Емина Јаховиќ изгледаше пред 20 години

Пејачката Емина Јаховиќ важи за една од најубавите жени на нашите простори, која секогаш може да се пофали со својот негуван изглед. Таа е мајка на две момчиња со кои живее во Турција.

Сепак, на еден профил на Инстаграм се појави нејзина фотографија од 2000 -тите, на која беше околу 20 години помлада од денес. На таа фотографија, таа беше облечена во беж фустан со бургундски детали, додека косата и беше виткана на краевите.

Да потсетиме, Емина беше во брак со познатиот турски музичар Мустафа Сандал, кога се запозна во 2004 година, но се разведе од него во 2018 година.