Ексдиректорот на АЕК се разведува: Се оладила бидејќи не сум повеќе директор

Екс директорот на Агенцијата за електронски комуникации се разведува, а тоа го објави самиот на социјалната мрежа Фејсбук. Вели дека неговата сопруга веќе подготвувала документи и се оладиле бијдејќи повеќе не бил директор.

Поврзани вести

375 нови случаи на ковид-19 – пријавени 9 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а регистрирани се 375 нови случаи на КОВИД-19:

НАПРАВЕТЕ НАПИЈАЛОК КОЈ ЧИСТИ: Совршен за пушачи и бивши пушачи! (РЕЦЕПТ)

За да ги прочистите белите дробови од цигарите, ќе имате корист од пијалок со лековити својства направен од три билни напивки, ѓумбир, кромид и куркума. Ѓумбирот - овој древен...

ПОЗДРАВО ОД КОКОС, БАДЕМ И СОЈА: Еве како сами да направите компир млеко, кое го полуде светот!

Веќе навикнавме на разни видови млеко, без разлика дали е тоа соја, бадем, кокос или старата добра крава, коза… Меѓутоа, неодамна се појави нов производ кој полека но сигурно станува вистински хит.

3 МАСКИ ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА: Длабоко хидрираaт и го враќаат изгубениот сјај! (РЕЦЕПТИ)

Сон на секоја жена е убава и свиленкаста коса. Поради честото боење, фенирање и пеглање, косата го губи сјајот, па вистински предизвик е да изгледа негувано. Добрата вест е што е можно...

Најважното

375 нови случаи на ковид-19 – пријавени 9 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Бектеши: Ги повикувам граѓаните да пријават на бесплатниот телефонски број 191 во случај на неправилности со цените кај трговците

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повикува граѓаните да пријават неправилности со цените кај трговците. „Ги повикувам граѓаните да...

Премиерот Заев ги информираше коалиционите партнери за постигнатиот договор со Алтернатива

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна...

ЕК нема да препорача задолжителна вакцинација против КОВИД-19

Европската комисија нема да препорача задолжителна вакцинација против Ковид-19. Ова денеска го изјави портпаролот на комисијата како одговор на прашања поврзани со...

Европската централна банка планира нов дизајн на банкнотите на еврото

Европската централна банка (ЕЦБ) планира нов дизајн на банкнотите на еврото, а конечната одлука се очекува да биде донесена во 2024 година,...