Еве како изгледа вилата на Цеца од внатре

Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најпопуларните пејачки во регионот и пошироко, а зад себе има над 30 години кариера и одлични хитови.

Во брак со Жељко Ражнатовиќ Аркан, таа има две деца – син Вељко, кој се занимава со бокс и ќерка Анастасија, која ги следеше стапките на нејзината мајка. Она што секој го знае е каде е и како изгледа нејзината величествена вила.

Се наоѓа во срцето на Белград, на Дедиње, голема зграда опкружена со големи ѕидови, така што приватноста на семејството е обезбедена. Порано во нивната куќа имаше и слаткарница, која ја држел покојниот сопруг на Цеца, а пред свадбата на нејзиниот син Вељко, пејачката го промени влезот во дворот, каде што сега има висока, црна порта со златна буква „Р“ на средината што ја означува првата буква од презимето на семејството.

Покрај Светлана, нејзините деца и внуци, во куќата живее и сестрата Лидија со сопругот и децата. И зошто да не, бидејќи квадратурата на самата куќа е голема, така што секој од нив има свој агол.

Интересно е што на врвот на вилата има затворен базен што семејството го користи во текот на целата година, а пејачката дури и се фотографираше во него за некои модни едиторијали.

За време на својата долга кариера, Цеца речиси никогаш не пушти новинарски тимови во куќата. Понекогаш тие беа фотографирани за одредени важни настани во одредени простории, но никогаш не ги прикажаа целосно сите детали.

Пејачката и нејзината ќерка Анастасија објавија фотографии од нивниот дом на своите сметки на Инстаграм, па барем можевме да видиме некои детали и во кој стил беше уредено.

Вила Ражнатовиќ има неколку ката, мермерни скали, бакарна ограда и високи мермерни столбови. Пејачката секогаш се грижеше за деталите, па во нејзината куќа има вредни уметнички слики, но и мали нешта како фото рамки, свеќници и други работи што ги носеа од разни патувања.

Во целата куќа има стилски мебел, а боите што доминираат во просторот се златото и бакарот.

Анастасија често знае како да ги покаже своите омилени делови од куќата на својот Инстаграм профил, па можевме да видиме дека некои соби се украсени сосема поинаку од остатокот од куќата, но се се вклопува со стил.

Во една прилика, Цеца откри дека добила понуда да ја направи својата куќа туристичка дестинација, но, очекувано, тие не се согласија. Она што е сигурно е дека многумина не би жалеле за парите за да почувствуваат барем еден час како живее Ражнатовиќ.