Еве како се однесуваат хороскопските знаци кога се несреќни во врската

Еве како се однесуваат хороскопските знаци кога имаат проблеми во врската или се несреќни?

Овен

Овните ќе ве исклучат од секојдневниот живот, иако нема да зборуваат за тоа сè додека не биде очигледно дека имаат некаков проблем. Кога Овнот е вљубен сака со партерот да ги сподели сите смешни детали од својот живот и сака да знае што му се случува на партнерот. Овните се директни кога станува збор за нивните намери. Ако се најдете во ситуација да се запрашате дали нешто лошо се случува во вашата врска, веројатно се случува.

Бик

Биковите објавуваат содржини на социјалните мрежи за да им покажат на другите дека живеат прекрасно и го уредуваат својот живот за да не се забележи кога се несреќни. Колку повеќе се несреќни и незадоволни со својот живот толку повеќе ќе се ослонуваат на мислењето на другите луѓе.

Близнаци

Близнаците кога се несреќни се како изгубени, деконцентрирани и ќе се грижат за сè освен за врската во која се несреќни. Ќе се мачат на работното место, ќе плачат без причина бидејќи не знаат како да се справат со тоа дека се несреќни. Близнаците не знаат да кријат дека се несреќни – стануваат неодлучни. Ќе ги избегнуваат љубовните проблеми сè додека не се најдат во ситуација да се соочат со она што им се случува.

Рак

Кога се несреќни, ги нервираат ситниците и паничат. На пријателите им кажуваат дека се несреќни и прават сè за да се ослободат од лошите чувствува освен да се соочат со она што ги мачи. Кога нивната позитивна енергија ќе се претвори во горчина, тоа е знак дека се многу несреќни.

Лав

Најпрвин се агресивни, а потоа ги игнорираат сите околу нив. Лавовите кои се несреќни се брутални, со оглед на тоа дека е нарушена и нивната самодоврба. Кога нешто не е во ред стануваат многу несигурни, се расправаат со луѓето околу нив. На крајот се откажуваат и се обидуваат да продолжат понатаму.

Девица

Ако се чувствуваат несреќни или несигурни, постојано ќе си наоѓаат работа само да не мислат на ова што стварно ги мачи. Девиците се страстни, но се многу параноични. Ако ви изгледаат дека се мирни и сталожени и ако постојано се во движење, треба да знаете дека сигурно се случува нешто лошо.

Вага

Ако не се среќни во врската, се посветуваат на работата. Вагите се вредни иако се големи романтичари. Имајте на ум дека Вагите ќе направат сè за да постигнат хармонија во сите полиња на нивниот живот.

Скорпија

Скорпиите почнуваат да се нервираат за работи коишто воопшто не се поврзани со проблемот кој ги мачи. Скорпијата е најчувствителниот знак во хороскопот и кога се несреќни во врската не се способни да го игнорираат проблемот или да се претвораат дека сè е исто како и обично.

Стрелец

Во врската во која се несреќни стануваат пасивно-агресивни. Постојано се однесуваат лошо со блиските и тоа на оние коишто немаат врска со нивниот љубовен живот. Тие се симпатични, полни со енергија, расположени, но тоа не значи дека можат да молчат за работите кои ги мачат.

Јарец

Кога се несреќни, Јарците сакаат да ги имаат под контрола сите делови на нивниот живот. Ќе размислуваат за тоа што ги мачи и ќе се обидат да го решат проблемот, но кога ќе видат дека нема назад и нема спас за врската, го одолговлекуваат крајот.

Водолија

Водолиите се амбициозни луѓе кои се ориентирани на работата, а кога се несреќни во врската имаат тенденција да ја усмерат енергијата кон остварување на зацртаните цели. Клучниот показател дека се несреќни е дека немаат време за својот партнер бидејќи се посветени на кариерата.

Риби

Рибите сакаат слобода, а кога се несреќни во врската ќе се заинтересираат за минливите авантури, излегувања и ново друштво. Кога Рибите ќе почнат да се занимаваат со другите луѓе и нови искуства, а помалку на вашата врска, бидете сигурни дека не е во ред.

Поврзани вести

Со државна церемонија беше оддадена почит на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија и им беа предадени на семејствата

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Република Бугарија. Посмртните останки...

Јован Деспотовски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ

Во седиштето на СДСМ денеска кандидатура за претседател на партијата поднесе Јован Деспотовски. Рокот за доставување кандидатури истекува денеска во 16 часот, по што утре Централната изборна комисија ќе...

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови случаи на КОВИД-19:

Пилотите на двата воено-транспортени авиони им оддадоа почит на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

Четворица пилоти од двата воени авиони, кои денеска пристигнаа од Бугарија на скопскиот аеродром за да ги пренесат жртвите од страшната несреќа која се случи на автопатот „Струма“, им оддадоа почит...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...