Еве какво време не очекува во следните денови

Стабилно и суво со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде денес и утре кога на места ќе се спуштаат и под -10 степени.

Дневните температури ќе бидат во благ пораст. Во недела и понеделник ќе има појава на утринска магла по одделни котлини.

Поврзани вести

Најважното