AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

ФОТО: Алијанса и Алтернатива се сретнаа со Арсовска

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, г. Арбен Таравари и на Алтернатива, г. Беким Сали, како и претседателот на огранокот на АА Чаир, г -дин Зуди Кока, имаа конструктивна средба со независниот кандидат за Град Скопје, г-ѓа. Даниела Арсовска.

„На состанокот се разговараше за идеи и решенија кои ќе бидат дел од програмата за главниот град, а беше заклучено дека се потребни квалитетни и ефикасни решенија за Скопје и за сите скопјани“, информираат од партијата.