AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

ФОТО: Двојка со пет деца ја продале својата куќа и го започнале животот во мала приколка

Тие отсекогаш сакале да патуваат и едноставно не сакале да се откажат од своите соништа.

Бритни Проха и нејзиниот сопруг со своите пет деца живеат многу необичен живот. Имено, овој пар ја продаде својата куќа пред пет години и започна патувачки живот во приколка.

Ја продадоа куќата, се преселија во Спокане, мал град во американската држава Вашингтон, и купија земја таму, ја уредија приколката, а потоа отидоа на патување од соништата.

Потребни им биле четири месеци да се прилагодат на животот во приколката, а тие ја уредиле внатрешноста да изгледа како луксузен стан.

Најинтересниот дел од нивниот живот е што секој ден престојуваат во различен град и уживаат во прекрасните зајдисонца.

Бритни вели дека нејзиното семејство никогаш не било посреќно и поповрзано.

Фасцинантно е како успеваат да одржат ред со пет деца на толку мал простор.

Тие се доказ за тоа колку мал простор може да се искористи совршено, а фотографиите покажуваат дека никому не му изгледа тесно.