ФОТО: СДСМ неодоговрно се однесува во време на пандемија

Пандемијата со коронавирусот не е завршена, а последниот период имаме и зголемен број на новозаразени и лица кои се хоспитализирани поради Ковид-19.

Но, тоа изгледа на никој начин не ги загрижува политичките партии. Фотографијата е од СДСМ на последниот нивен партиски собир во Битола, каде што многу мал број на лица носат маски на своите лица, иако мерките сами ги донеса, лицата присутни во првиот ред.

Трагично е што на настанот е и Министерот за здравство Венко Филипче. Ова само уште еднаш докажува колку партијата на власт не се грижи за здравјето на граѓаните, со што го загрозува нивното, но и сопственото здравје.

Досега иако неколку пати пишувавме на оваа тема и за останатите политички партии, никој не се осмели да покрене случај, изрече казна или слично за непочитување на донесените закони.

На објавената фотографија пишува обединување, па прашуваме дали СДСМ се обединува во ковид кластер?

Во првиот круг од изборите, СДСМ загуби со голема разлика во Битола. Во 31-ви ќе се гласа по втор пат.

Поврзани вести

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни почивалишта. Поворката тргна од Скопскиот аеродром каде...

Зошто облеката не треба да се суши на радијатор?

Секој од разни причини понекогаш се наоѓал во ситуација да има потреба да има повеќе алишта отколку што собира машината за сушење, па се користеле радијатори во зимските месеци.

ФОТО: Вјоса Османи и Линдита Никола меѓу присутните на скопскиот аеродром

На церемонијата за преземање на останките на жртвите од несреќата во Бугарија, на Меѓународниот аеродром во Скопје присуствуваат и високи функционери од Косово и Албанија. Се работи за претседателката...

ВИДЕО: Граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје се собраа голем број граѓани. Тие им оддаваат почит на 45-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија.

Најважното

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...