Го украл мобилниот телефон на новинар за време на пренос во живо – не сфатил дека камерата го снима додека бега

Еден маж во Египет е уапсен откако на репортер му украл мобилен телефон директно од раце за време на пренос во живо.

Махмуд Рагеб, репортер на Youm7, ги снимаше последиците од земјотресот на улиците на Каиро кога маж на мотор помина и му го одзеде телефонот. Крадецот несвесно го пренел своето лице на илјадници гледачи додека бегал од местото на настанот пушејќи цигара.

Според податоците од Фејсбук, видеото го гледале во живо повеќе од 20.000 луѓе. Многумина се вклучија во потрагата по човекот бидејќи камерата на телефонот остана вклучена, а снимката од инцидентот широко кружеше на социјалните мрежи.

Претставници на Министерството за внатрешни работи рекоа дека користеле „модерна технологија“ за да ги идентификуваат осомничените од преносот во живо, објави Youm7. Мажот бил уапсен само неколку часа подоцна во неговиот дом и одведен во полициската станица Каљуб, каде го признал делото, објави порталот.

Поврзани вести

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни почивалишта. Поворката тргна од Скопскиот аеродром каде...

Зошто облеката не треба да се суши на радијатор?

Секој од разни причини понекогаш се наоѓал во ситуација да има потреба да има повеќе алишта отколку што собира машината за сушење, па се користеле радијатори во зимските месеци.

ФОТО: Вјоса Османи и Линдита Никола меѓу присутните на скопскиот аеродром

На церемонијата за преземање на останките на жртвите од несреќата во Бугарија, на Меѓународниот аеродром во Скопје присуствуваат и високи функционери од Косово и Албанија. Се работи за претседателката...

ВИДЕО: Граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје се собраа голем број граѓани. Тие им оддаваат почит на 45-те жртви во трагичната несреќа во Бугарија.

Најважното

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...

ВИДЕО: „Изгубив 5 членови од семејството – ќе ја бараме правдата“

Дамир Османов од Сингелиќ , кој во страшната несреќа на автопатот „Струма“ изгуби 5 лица од семејството, денеска на аеродромот во Скопје...