Поврзи се

Македонија

Граѓанска иницијатива вечерва пред Владата – продолжуваат протестите против покачување на струјата

Published

on

Вечерва четврти граѓански протест пред Владата против поскапувањето на струјата.

-Текстот продолжува по рекламата-

Еден од организаторите на протестот, Марјан Ристевски за ТВ21 посочи дека има најави за средба следната недела со претставник од Владата.

Тој додаде дека тие нема да отстапат од своите барања и се надева дека уште на почетокот на мандатот на Владата ќе покажат дека навистински го слушаат гласот на народот.

Loading...

Инаку, денеска има протести и во неколку други градови.

Граѓанска иницијатива вечерва пред Владата – продолжуваат протестите против покачување на струјатаРепортер: Светлана Унковска

Gepostet von TV21 am Freitag, 4. September 2020

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com