Поврзи се

Македонија

Хакирана Фејсбук страната на Централен регистар – се објавуваат ставови од кои институцијата се оградува

Published

on

На  фејсбук страната на Централен регистар утрото беше објавен статус, со кој им се обраќаат на новинарите. Се обвинува директорката Марија Бошковска Јанковски и се вели дека за 2 месеци таа ќе оди во затвор.

По еден час, објавија друг статус.

-Текстот продолжува по рекламата-

Централен регистар преку соопштение се оградува од содржината на овие објави. Известуваат дека нивната фејсбук страна е хакирана. Апелираат до граѓаните да ги игнорираат содржините на објавите. Велат дека се сомневаат дека фејсбук страната ја хакирал Емил Јакимовски, кој ја отворил страната пред 10 години.

Од Централен регистар соопштија дека работат на отворање на нова страна и дека за новостите ќе ги известуваат новинарите.

Настанот се случува неколку дена откако новинарката Мери Јордановска извести дека Јакимовски, кој е вработен во Централен регистар и се заканувал и и испратил вулгарни пораки. А од Централен регистар велат дека Јакимовски им се заканил и на вработените и на директорката.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Таткото на Ангела сведочеше во судот: Ниту јас, ниту сопругата не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко!

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com