AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Хороскоп комбинации од пеколот – овие знакови не можат да се поднесат едни со други

Постојат хороскопски знаци кои не се согласуваат едни со други на кој било начин.

Овен и Бик

Овенот е активен и секогаш прави нешто за да го направи неговиот живот интересен. Тој не ги мрази мрзливите луѓе толку досадните животи што ги водат. Сакаат да бидат познати како луѓе кои сакаат да се забавуваат.

За среќа, Бикот е доволно уверен дека неколку навреди и различни мислења нема да му направат голема штета. Меѓутоа, кога некој постојано го навредува, нема да седи со скрстени раце.

Јарец и Риби

Јарецот преиспитува се што не е логично или разумно, и кога ќе наиде на луѓе чии глави се секогаш во облаци, тој одбива да се дружи со нив. Тој смета дека нема причина да губите време со некој што не гледа на слични работи.

Таа нема време за Риби затоа што мисли дека главата и е во облаци и дека не и е грижа да направи нешто на вистински начин. Фактот дека Рибите се сонувачи не значи дека не се интелигентни. Рибите се сметаат за среќни затоа што го гледаат светот со отворен ум.

Водолија и Близнаци

Близнаците најмногу напредуваат кога се опкружени со пријатели и кога добро се забавуваат. За разлика од Водолиите, тие повеќе би сакале да останат надвор цела ноќ и следниот ден отколку да си одат дома.

Водолиите го мразат фактот дека Близнаците не знаат како да го поминуваат времето сами, и што е горд на фактот дека секогаш е во состојба да исполни ветување, без разлика на се. Близнаците дефинитивно имаат проблем со исполнувањето на ветувањата и мислат дека Водолијата е некој со кого не можат да се поврзат.

Лав и Девица

Лавот е крал на драмата и секогаш сака да биде во центарот на вниманието. Не само што може да го фокусира своето внимание на ништо од себе, туку понекогаш го прави на начин што ги посрамотува другите луѓе.

Девицата не може да ја поднесе оваа постојана потреба да биде во центарот на вниманието и затоа ќе се дистанцира од Лавот. Поради неговата способност да се држи подалеку од центарот на вниманието, понекогаш може да изгледа како осамен, но тоа е само затоа што не може да издржи.

Рак и Стрелец

Ракот го сака она што го сака и не пробува нови работи често. Понекогаш може да биде несигурен и наметлив, но тоа е обично само затоа што се чувствува поудобно на тој начин.

Стрелецот не може да ја поднесе оваа страна на Ракот. Тој многу се труди да се забавува со пријателите и не сака да се врзува за некого, додека со Ракот е обратно.

Вага и Шкорпија

Вагите вложуваат многу напор за да создадат чесен, избалансиран живот, што значи дека мора да се одвои од се што може да направи да изгледа агресивно или нестабилно.

Со сета таа контрола, Вагите сакаат да се држат настрана од луѓе како Шкорпија, кои не се согласуваат со ништо во што веруваат. Шкорпијата е повеќе тип „око за око“ отколку мир и искреност, што може да биде многу застрашувачко за Вагите, пишува YourTango.