Поврзи се

Македонија

Извршителите „ги соголуваат“ граѓаните – Попоски: Стопанска банка фалсификуваше договори

Published

on

Во синоќешното издание на „Клик Плус“, во која тема на дебата беа извршителите, Расема Мехмед, самохрана мајка, која има две ќерки, рече дека е жртва на извршителите и дека нејзината битка со нив трае неколку години. Иако го исплатила долгот, во документот сѐ уште стои како неподмирен, при што ѝ се зголемува и каматата.

Дарко Попоски вели дека има фалсификувани предмети со фалсификувани договори од Стопанска Банка АД-Скопје за наплата на непостоечки барања. ТВ21 побара став и од Стопанска околу обвинувањата на Попоски, но не добивме одговор.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Рекетот“ на Боки 13 е ситница во споредба со она што го прават извршителите во земјава, изјави Марјан Ристески од Конфедерацијата на синдикалните организации“.

Во Здружението на извршители се регистрирани 101 извршител. Ана Глигорова од Иницијативата „Стоп за извршители“, рече дека според податоците на Народна Банка во моментов извршителите имаат блокирано околу 90.000 сметки на физички лица. Според неа, граѓаните се жртва на криминал кој завршува со извршителите.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Фрчкоски: Со престанок на вонредната состојба, престануваат да важат уредбите со законска сила

Македонија

Фрчкоски: Ставот на Џафери е тврдоглав и неговата одлука е нејасна

Македонија

Тортевски: Мандатот на пратениците истекува до изборот на нови, токму за вакви ситуации

4NEWS.mk

Дали се приближуваат партиските ставови за датумот за избори?

Македонија

„Стево Пендаровски вонредната состојба ја става во функција на изборите“, рече Тортевски

4NEWS.mk

ФК Силекс: Менувањето на правилникот за натпревари во ек на сезона е незаконско

Македонија

Тортевски: Поднесовме кривична пријава против Реисот поради заканите дека ако не му дадат пари, ова ќе стане Авганистан

4NEWS.mk

Дали поглаварот на ИВЗ Реџепи е сменет легално? Извори за Сител велат-не!

Македонија

Тортевски за кривичната против Реисот: Да видите ЈО каква одлука донесе, го цитираат Бујар Османи како го оправдува, и излегува дека тој е врховен арбитар

4NEWS.mk

Сопствениците на игротеките бараат отворање на објектите

4NEWS.mk

Семејството Стајиќ, сопственици и основачи на Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на Емилија Динева

4NEWS.mk

Сведоштво на лекарот кој ја изврши експлантацијата на срцето на Емилија

4NEWS.mk

Димитров: Зборувавме со НАТО и ја поправија грешката

Македонија

Сами платија по 60 евра за ПЦР тест, повратниците од странство ако имаат негативен тест, ќе одат во самоизолација

Македонија

Вонредната состојба ќе се продолжи? Спасовски не ја промени уредбата, ВМРО-ДПМНЕ се заканува со бојкот на изборите

4NEWS.mk

Мајската пензија ќе се исплаќа од 27 мај

4NEWS.mk

Емилија Динева е жената хероина која спаси три животи со донирање на нејзиното срце и бубрези

4NEWS.mk

Тројца починати и 38 новозаболени од коронавирус во земјава

4NEWS.mk

23 нови случаи на Ковид-19 во нашата земја

4NEWS.mk

Георгиевски: Заболените од Гази Баба потекнуваат од собирање за ифтарските вечери

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија

4NEWS.mk

Хаварија во ОХИС, неподнослива миризба се шири во околината

Македонија

Сам и со церебрална парализа, во темница, студена соба, со долг од над 200 илјади денари

Реклама