Поврзи се

Македонија

Извршителите „ги соголуваат“ граѓаните – Попоски: Стопанска банка фалсификуваше договори

Published

on

Во синоќешното издание на „Клик Плус“, во која тема на дебата беа извршителите, Расема Мехмед, самохрана мајка, која има две ќерки, рече дека е жртва на извршителите и дека нејзината битка со нив трае неколку години. Иако го исплатила долгот, во документот сѐ уште стои како неподмирен, при што ѝ се зголемува и каматата.

Дарко Попоски вели дека има фалсификувани предмети со фалсификувани договори од Стопанска Банка АД-Скопје за наплата на непостоечки барања. ТВ21 побара став и од Стопанска околу обвинувањата на Попоски, но не добивме одговор.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Рекетот“ на Боки 13 е ситница во споредба со она што го прават извршителите во земјава, изјави Марјан Ристески од Конфедерацијата на синдикалните организации“.

Во Здружението на извршители се регистрирани 101 извршител. Ана Глигорова од Иницијативата „Стоп за извршители“, рече дека според податоците на Народна Банка во моментов извршителите имаат блокирано околу 90.000 сметки на физички лица. Според неа, граѓаните се жртва на криминал кој завршува со извршителите.

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Замина тивко во ноќта без глас- јавноста вечно ќе го памети омилениот актер од македонските народни приказни и филмови

Македонија

ВИДЕО: Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

4NEWS.mk

Ќе заврши како Атлантида: Ова се причините поради кои Венеција се повеќе тоне

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

4NEWS.mk

Бела смрт ја демне Унгарија: Издадено посебно предупредување за туристите во оваа земја

4NEWS.mk

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е милионер

4NEWS.mk

Македонски камион се преврте на автопатот Ниш – Белград

Македонија

Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Македонија

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com