КОНЕЧНО ПОЗНАТО каде се криел Кастриот Реџепи на денот кога се гласаше уривање на Владата!

Кастриот Реџепи е името на претеникој кој ќе остане запишано како што велат од опозицијата бидејќи неговиот глас им недостигаше на опозицијата за да ја срушат Владата на Зоран Заев.

Сега конечно е познато, што се случувало тој ден и вечер во четвртокот кога во Собранието требаше да се гласа уривање на Владата, а никаде го немаше Кастриот Реџепи.

Според информации на 4NEWS.mk, Кастриот Реџепи бил гостин тој ден и во наредните 2-3 дена, заедно со неговото семејство кај висок функционер на СДСМ, кој го убедил да не гласа за рушење на Владата „Заев 2“ за доброто на евроинтеграциите и стабилноста на државата.

Како што дознаваме, ДУИ на никој начин не влијаела врз одлуката на Реџепи. А видео обраќањето на пратеникот исто така е иницирано од високиот функционер од СДСМ.

Поврзани вести

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на студено време со умерен до...

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...