Свет
25,496,428
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 12:15 12:15
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 12:15 12:15
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 12:15 12:15
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 12:15 12:15

Медицинска сестра од „8-ми Септември“ почина од коронавирус: „Ќе ја паметиме по ведриот дух, топлината и хуманоста со која зрачеше“

Здружението на мед ицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри соопшти дека медицинската сестра Нашиде Емини (Naside Emini 1961-2021) која долги години била дел од одделението за дерматовенерологија во ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје починала од коронавирусот.

„Ведриот дух, топлината и хуманоста со која зрачеше, трудољубивоста и посветеноста на работата се карактеристиките по кои ќе ја паметат нејзините колешки и сите оние кои ја познаваа.

loading...

Унијата заедно со целото членство изразува длабоко сочувство до нејзиното семејство и нејзините најблиски“, стои во бојавата на Фејсбук.

НАШ ПРЕДЛОГ

На Водици сите одат по света вода, но грешат во една работа – што никако не треба да заборавите да направите

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на...

ВИДЕО: Силен земјотрес од 6.4 степени по Рихтер ги погоди Аргентина и Чиле- неколку градови останаа без струја

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи...

Бог се јави! – денес е Богојавление, Водици

Во библиска Палестина, на денот 19 јануари, на денот Богојавление (кога Бог се јави), Божјиот Син влегол во Јордановите води.
Skopje
scattered clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
59 %
0.6kmh
40 %
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
4 °
Fri
7 °
Sat
8 °