Поврзи се

Македонија

Мендух Тачи со тешко обвинување во врска со финансирањето на Алтернатива

Published

on

Лидерот Мендух Тачи во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ во директното вклучување во емисијата рече дека има сериозни докази за финансирањето на политичката партија Алтернатива.

„Имам сериозни докази дека политичката партија Алтернатива се финансира од Техеран, Иран. Треба институциите да реагираат. Јас немам сила да направам ништо повеќе. Толку е мојата политичка моќ. Јас имам симболична улога во Владата, затоа ги повикувам институциите да реагираат веднаш“, рече Тачи во „Click Plus“ на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com