Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

Мицкоски: Нема изговори, ниту трпение, ако не знаат како, нека си ги спакуваат куферите, доста Македонија ги губи своите чеда

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се јави преку социјалната мрежа Фејсбук по високиот број на починати лица. Тој вели дека „земјата го плаќа Заев со животите на луѓето кои се губат затоа што имаме отсуство на организиран систем да се соочи со опасноста“.

„Само денес 22 лица починаа поради Корона. Над 900 починати од почетокот на кризата. Таквата катастрофа е последица на убиствената неспособност на Владата. За жал земјата го плаќа Заев со животите на луѓето кои се губат затоа што имаме отсуство на организиран систем да се соочи со опасноста. Нема изговори, ниту трпение. Ако не знаат како, нека си ги спакуваат куферите, доста Македонија ги губи своите чеда поради неспособната Влада и мафијата на Заев“, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

loading...

Денеска во изминатите 24 часа регистрирани се рекордни 22 лица починати, а позитивни се 561 лице, односно 30% од направените тестови.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Вкупно во Скопје се лекуваат 469 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица...

„Црн петок“ во моловите во време на корона – со десетина заразени трговските затворени, со над илјада, гужви

Гужва, мешаница, долги редици синоќа во трговските центри низ Скопје. Ниту Ковид-19 не ги спречи граѓаните да излезат на шопинг по повод  Black Friday,...

Во тек е спасувачка операција – најмалку десет рудари заробени во поплавен рудник во Кина

Повеќе од десет лица се заробени во поплавен рудник за јаглен во провинцијата Хунан, во централниот дел на Кина, соопштија денеска локалните власти. Кинеската агенција...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °