Над 10 загинати во пожарот во модуларната болница во Тетово

Пожарите што вечерва ја зафатија болницата „Ковид“ во Тетово однесоа над 10 животи и многу повредени, неофицијално дознава 4NEWS.mk

Делот од Болницата каде беа хоспитализирани пациенти со Ковид е речиси целосно изгорен.