Небото овие три дена се отвора за молитви – еве во кој дел од денот треба да замислите желба за да светецот кој се слави во недела ви ја исполни

Во недела нè очекува голем празник – Свети Архангел Михаил. Тоа е ден кога мора да му се обратите на ангелот-чувар, најстрогиот, но и најправедниот на светот, Архангел Михаил, водичот на небесните трупи.

Тоа е оној ангел што го победил Луцифер во борбата помеѓу доброто и злото, светлината и мракот.

Еве кога е најдоброто време да побарате среќа здравје и исполнување на желбите од Свети Архангел Михаил:

20 ноември – Утре обидете се да одбегнувате непријатни средби и места што не ги сакате. Од 14:12 па до 14:45 побарајте да ве заштити од злите луѓе, од негативни енергии и да ви подари мир и сила.

21 ноември – Задолжително одете во црква и запалете свеќа. Помолете му се на вашиот ангел. На овој ден, побарајте од ангелот да ви ја исполни вашата најдлабока и најважна желба. Отворете ги душата и срцето, споделете ја радоста и тагата и заблагодарете се на крајот. Небото прима молитви цел ден.

22 ноември – На овој ден побарајте од Архангел Михаил да ви помогне со проблемите на работа. Без разлика дали станува збор за желба за поголема плата, подобра позиција или за нова работа, замислете си ја оваа желба во периодот од 8:48 па до 9:32.

Постои предание според кое Архангел Михаил како награда од Бог добил можност два пати годишно да се спушта во пеколот и да ги ослободува душите на грешниците, давајќи им почивка во небесното царство.

Ова е ден кога морате да одите во црква, да побарате среќа и благосостојба, но и ден кога е пожелно да направите што повеќе добри дела. Одбегнувајте караници, гнев, негативност.

Пожелно е од Свети Архангел Михаил, па до 28 ноември кога почнува божиќниот пост, да им простите на вашите непријатели и да ја прочистите душата, подготвувајќи се за овој голем подвиг.

Поврзани вести

ПОРАДИ ОВА, ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ГО ГУБАТ ТЛОТО ПОД НОЗЕТЕ: Стрелецот не поднесува осаменост, Овенот кога го игнорираат…

Животот понекогаш не доведува во тешки ситуации со кои не можеме да се справиме на вистински начин. Некои бараат помош од пријател, а некои сакаат да поминат низ бура која ја преплавила...

2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

ОВА СЕ НАЈПОЗНАТИТЕ СРПСКИ ВАМПИРИ: Плашеле, заразувале и давеле луѓе, а еден од негова вдовица барал многу НЕОБИЧНА РАБОТА!

Во Србија за прв пат се документирани вампири, односно починати кои имале надуени лица и тела, изразени очи, долга коса и нокти, кои оживуваат и прогонуваат членови на нивното семејство и заедница!

Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. „Još uvijek sanjam da...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...